Amerikas iekarošana – kāpēc tas viss?
2015. gads man iesākās ar lielām pārmaiņām. Biju spiests atstāt FMS – kompāniju, kurā nostrādāju pēdējos 8 gadus, kurā izlēju daudz spaiņu savu un darbinieku sviedru un sadedzināju miljardiem nervu šūniņu, lai nodrošinātu pasākuma attīstībai nepieciešamo enerģiju.
2014. gada vidū mēs (FMS vecie īpašnieki) pārdevām savu FMS Norvēģu kompānijai Visma. Kompāniju pārdošana ir visai nervoza padarīšana un ar retiem izņēmumiem nopirktās firmas menedžeriem ir jādodas meklēt jaunus apvāršņus. Labā lieta man šajā situācijā bija tāda, ka FMSā es biju visai liels akcionārs, tādēļ vismaz par trūkumu žēloties nav pamata.
Tā rezultātā, 2015. gada janvāra beigās es biju turīgs, stipri apbružāts, piekusis un ar daudz un dažādiem aizliegumiem (kādus parasti iestrādā uzņēmumu pārdošanas līgumos) apkarināts uzņēmējs. Vajadzēja izvēlēties, vai ceturto reizi atkārtot to pašu, ko biju jau trīs reizes darījis Latvijā (pārdot uzņēmumu, uzsākt jaunu, utt), vai arī mēģināt kaut ko citur un savādāku.
Tādēļ kā Dieva pirkstu uztvēru to, ka SAF Tehnikai vajadzēja cilvēku, kurš pieskatītu un attīstītu tās ASV filiāli “SAF North America”. Mans apdomāšanās laiks bija īss, un 20. aprīlī es izlidoju no Rīgas uz Denveru, lai izmēģinātu, kā ir taisīt biznesu svešā valstī un man nepazīstamā nozarē.
Šis blogs būs par to, kā ir latviešu uzņēmējam rosīties ASV. Latvijā cilvēki ir pieraduši, ka dažādām ārzemju kompānijām pie mums ir filiāles, ir prestiži strādāt ārzemju uzņēmumos. Manuprāt, ir ārkārtīgi būtiski, lai arī Latvijas uzņēmumi uzdrīkstētos darboties lielos tirgos. Īpaši tādos bagātos un lielos kā ASV. SAF Tehnika ir vieni no retajiem, kuri to dara. Ja vēlaties uzzināt ar ko mēs nodarbojamies, apskatiet mājas lapu https://www.saftehnika.com.
Rakstīšu no savām tīri subjektīvajām pozīcijām, bet ceru, ka Latvijā cilvēkiem tas būs noderīgi un interesanti. Iespēju robežās centīšos rakstīt katru nedēļu.
SAF NA komanda 2015. gada aprīlī