Parade of Lights

Beidzot arī Denverā esmu sajutis Ziemassvētku tuvumu. Atšķirībā no Latvijas šeit dienas ir garākas un pārsvarā tās ir saulainas. Par Ziemassvētku tuvumu liecina izgaismotie koki, dažādie tematiskie rotājumi un veikalu reklāmas. Pilsētā tiek rīkoti saieti, balles un tusiņi. Liekas, ka posms starp Thanksgiving un Jauno gadu ir tāda liela ballēšanās un izēšanās.

Vakar un aizvakar Denveras centrā notika “Parade of Lights”. Domāju, ka arī Rīgā šādu pasākumu varētu sarīkot pavisam labi. Zinot Nila Ušakova patiku rīkot svētkus un masu pasākumus, brīnos, ka šāda tradīcija nav iesākta jau pirms daudz gadiem. Bet labāk vēlu nekā nekad.

Dalībnieki Denveras gaismas parādē bija pilsētas redzamākie uzņēmumi un iestādes. Nezinu, kā viņi atlasa dalībniekus, bet gan jau, ka visi gribētāji var netraucēti pieteikties. Parādes dalībnieki maršēja attiecīgas mūzikas pavadībā, gandrīz visi bija izrotāti ar mirdzošām lampiņām. Daudzi bija aprīkojuši transporta līdzekļus, sabūvējuši platformas un saģērbušies kostīmos, cik nu fantāzija un budžets atļāvis. No gājiena dalībniekiem atceros policistus – Rīgas variantā tā būtu Nila pašvaldības policija. Protams, ugunsdzēsējus. Excel Energy, mūsu gadījumā tas būtu Latvenergo, bija satērpis meitenes laumiņu kostīmos ar spāru spārniem, uzbliezuši lielu platformu ar visādiem zaļumiem un dižojās ar “Clean Energy” lozungiem. Denveras lielais mēbeļu tirgotājs Jake Jabs, kura uzņēmumu American Furniture Warehouse pēdējos gados ir krietni paplucinājusi IKEA, stiepa piepūstu lielu baltu hēlija tīģeri. Ne jau Jake, bet viņa uzņēmuma darbinieki, protams. Maršā piedalījās Colorado University, Denver Water, Denever International Airport un daudzi citi lielāki un mazāki kantori. Lidosta stūma finiera lidmašīnu, ūdenim bija liela mirdzoša ūdens muca un tādā garā. Rīgas analogos uzņēmumus varat viegli sasaistīt. Un man liekas – tas būtu forši. Vēl viena atrakcija rīdziniekiem un uzņēmumiem iespēja savi parādīt un papriecāties par sevi un citiem.

Denverā parāde gāja kādu labu stundu. Skatītāju ielu malās bija daudz, ļoti daudz bērnu, kuriem parādes dalībnieki ar lielu entuziasmu “deva pieci” un izkliedza visādus uzmundrinošus saukļus.

Es parādi sagaidīju piektdienas vakarā, Denver Athletic club, kuri nodrošināja iespēju paēst svētku vakariņas un iesildīties, gaidot garām ejošo parādi.

Denver Athletic club aizņem kārtīgus 5 stāvus, tur ir telpas sportošanai, Ball room lieliem pasākumiem, restorāns, bārs, biljarda un kāršu galdi, boulings. Ir tādi kluba biedri, kuri nepavisam nesporto, bet atrod iespēju labi pavadīt laiku DACā ēdot, dzerot, spēlējot kārtis un tāpat tusējot. Klubā pulcējas arī Denver Petrolium club, šeit var sastapt dažādus bagātus pilsētas onkuļus. Vēl vairāk gan te var satapt dažādus servisa industriju pārstāvjus un naudas pārvaldītājus, kuri paši šeit medī bagātos onkuļus, mēģina iepazīties un tad piedāvāt savus pakalpojumus. Bet tāda jau ir dzīve, it īpaši pie kapitālisma – mēs medījam un arī mūs medī.

dragon

stars

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: