Porziņģis rullē

Pagājušās nedēļas nogali pavadīju Ņujorkā kopā ar draugu. Plāns – apskatīt metropoli, aiziet uz Knicks spēli un klātienē redzēt slaveno Porziņģi. Tāpēc jau nākamajā rītā pēc ielidošanas Denverā sēdāmies vecajā labajā United Boingā un lidojām uz Newark International Airport, kas atrodas aptuveni 40 minūšu brauciena attālumā no Manhetenas.

Pazīstu daudzus cilvēkus, kuri saka, ka Ņujorka ir viņu mīļākā pilsēta. Tajā ir īpašā atmosfēra, sajūta, ka tā ir dzīva pilsēta ar savu pašapziņu, kaprīzēm un tradīcijām. Pilsēta, kura nekad neguļ, un kurā katrs var atrast kaut ko sev īpašu.

Mēs apmetāmies viesnīcā uz Brodvejas un 55. ielas stūra – daži kvartāli līdz Centrālparkam, daži līdz Taimskvēram. Turklāt mūsu mītnes jumta stāvā pa naktīm darbojās bārs un diskotēka. Varētu teikt, ka augstākās klases izpriecas bija pieejamas rokas stiepiena attālumā.

Noejam gar 5. avēnijas lepno veikalu skatlogiem, ja nauda nav ierobežojošs faktors, tad drēbes un dažādus citus ķinķus ir labi pirkt šeit. Arī pati iepirkšanās ir ērts un tīkams piedzīvojums. Ieejam Ņujorkas Trump Tower – tur var nofotografēties ar kartona Trampu un bārā iedzert Trampa vīnu vai viskiju. Pavaicājam tumšādainajai bārmenei, vai viņa balsos par Trampu. Viņa sāk smieties un atbild, ka laikam jau pienāktos teikt, ka balsos, bet…

Iepriekšējo reizi Ņujorkā biju 2011. gadā. Arī tagad ar bezmaksas prāmi uz Staten Island var nobraukt gar Brīvības statuju, metro tas pats, muzeji tie paši, daudzas teātra izrādes tās pašas. Pamanāmākā atšķirība ir pilsētā izbūvētie veloceliņi un ēku, muzeja un iepirkšanās centru komplekss, kas uztapis Dvīņu torņu vietā. Tātad – veloceliņi ir ne tikai Rīgā, bet arī satiksmes pārblīvētajā Manhetenā, un zaļais dzīves veids iet savu uzvaras gājienu.

New York Knicks un Milwaukee Bucks spēle pagājušās svētdienas vakarā notika Madison Square Garden. Tas varētu būt viens no pasaulē slavenākajiem stadioniem, šeit notiek hokejs, basketbols, koncerti un tamlīdzīgi pasākumi. Biļete uz spēli maksāja 130USD, un zāle bija gandrīz pilna. Un jā, Kristaps Porziņģis patiešām ir slavens. Katrā Manhetenas sporta preču veikalā Knicks krekliņi ar 6. numuru un uzrakstu “Porzingis” ir nolikti priekšplānā, arī līdzjutēji visvairāk bija ģērbušies Porziņģa krekliņos un visādos veidos pauda viņam savu atbalstu. Knicks tajā spēlē uzvarēja ar 100 pret 88, tapēc vēl jo vairāk bija iemesls pēc spēles kārtīgi nosvinēt uzvaru. Kristapam ir tikai 20 gadi, tātad visdrīzāk viņu gaida vismaz 10 gadu žilbinoša karjera NBA. Pat Denveras sporta klubā mans skvoša partneris zināja pateikt: “Tu esi no Latvijas, tā tak tā pati valstiņa, no kuras tas slavenais Porziņģis nāk…” Sports Amerikā ir liela lieta, svarīgāka nekā Latvijā. Lai arī Denverā visi jūk prātā par vietējo amerikāņu futbola komandu Broncos, es tomēr nopirku “NBA pass” uz Kincks spēlēm un tagad tās skatos savā Apple TV.

Kaut kā nav iznākusi neviena bilde no spēles, bet starpbrīžos glītas meitenes ar tādiem lielgabaliem šāva publikai krekliņus. Baskatebols ir šovs.2016-01-10 21.28.16

NYC skatoties no Centrālparka. Lietus mūs kārtīgi saslapināja.2016-01-10 15.23.07

 

 

 

 

 

 

 

2 Comments on “Porziņģis rullē”

 1. Paldies, Jāni, par jaukajiem stāstiņiem no Amerikas!

  Ar interesi lasu tos katru reizi un priecē Tava vieglā valoda un attieksme pret lietām.

  Lai Tev veicas un ceru uz jaunām publikācijām arī turpmāk.

  Ar sveicieniem,

  Māris

  P.S. Esam pāris reižu tikušiem, bet Tu mani nepazīsti. J

  Patīk

 2. Sveiki, Jāni! Jauki, ka izmantoji iespēju atbalstīt mūsu tautieti Kristapu klātienē. Tiešām, ikreiz pārņem lepnums, kad ASV televīzijā komentējot Porziņģa veiksmīgus un interesantus spēles momentus NBA spēlēs, piebilst, ka spēlētājs no Latvijas 😉 Esam maza, bet pasaulē ar saviem sasniegumiem sportā, zinātnē un pateicoties Tev un līdzīgiem biznesā atpazīstama valsts un tauta. Veiksmi!

  Ar cieņu,

  Sergejs Zinovatnijs

  Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: