Karātavas nodevējiem

Es iesāku rakstīt blogu 2015. gada vasarā, kad uz nenoteiktu laiku pārvācos dzīvot un strādāt uz ASV. Pārskatot bloga arhīvu, redzu, ka it īpaši 2016. gadā esmu visai daudz pieminējis Donaldu Trampu – varu pat izsekot savu sajūtu gammai, sākot no neticības, vērojot viņa nominēšanu par Republikāņu prezidenta kandidātu, un beidzot ar izmisumu, kāds bija pārņēmis manu sirdi pēc 2016. gada vēlēšanu rezultātu izziņošanas. Attiecīgais ieraksts ir šeit: https://bergsblogo.com/2016/11/14/par-magisko-gaismu/, un redzams, ka bēdas svinēju Albukerkē,  lieliskā Rufusa Vainraita koncertā.

Vēlēšanas beidzās, un bizness un dzīve ASV turpināja savu gaitu, tomēr pagājusī nedēļa lieku reizi demonstrēja patiesību, kuru aptvēru pavisam drīz pēc pārcelšanās uz ASV – tas, ko viņi rāda savās filmās, nepavisam nav pārspīlēts. Dzīvē viss notiek tā un vēl daudz trakāk. Tātad notiek vēlēšanas, kurās Tramps zaudē. Viņš apgalvo, ka ir uzvarējis un vēlēšanu rezultāti ir falsificēti. ASV tiesas gandrīz visus viņa atbalstītāju iesniegumus noraida. Tramps un viņa atbalstītāji nerimstas apgalvot, ka vēlēšanas ir falsificētas un, lai apturētu rezultātu apstiprināšanu, organizē demonstrāciju un aicina demonstrantus iet un vardabīgi ieņemt parlamentu un apturēt rezultātu sertifikāciju. Pūlis tam arī paklausa, un neticamā kārtā demonstrantiem izdodas ieņemt Kapitoliju un pārtraukt tajā notiekošo konstitucionālo procesu. Nekārtību laikā iet bojā cilvēki, pūlis demolē “ASV demokrātijas sirdi”, bet pārbaidītie parlamentārieši pa pazemes ejām tomēr paspēj pamest ieņemto ēku un izglābties no linča tiesas. Vēlāk gan ierodas armija, visu iztīra, parlamentārieši atgriežas sēžu zālē un ar nelielu adrenalīna devu asinīs saka skaistas runas, un pabeidz vēlēšanu sertifikācijas procesu, par jaunievēloto prezidentu apstiprinot Džo Baidenu.

Visu šo, – gan Trampa mītiņu, gan arī paralēli tam notiekošo rezultātu sertifikāciju apvienotajā Kongresa un Senāta sanāksmē gluži ērti varēja vērot tiešraidēs. Liekas, ka tik daudz Fox un CNN ziņu kanālus kā pagājušajā nedēļā es neesmu skatījies pēdējos 5 gadus. Un supergrāvējfilma “Tenet” ir pēdējais s$%$ds, salīdzinot ar lielisko realitātes šovu, par kuru parūpējās Tramps ar saviem aizrautīgajiem atbalstītājiem. Man nez kāpēc raisījās asociācijas ar Krimas un Austrumukrainas “spontānajiem” notikumiem, pietrūka tikai zaļo cilvēciņu. Vērojot šo izrādi, pārliecinājos par vienu – visi ASV senatori ir izcili oratori, mūsējiem deputātiem tur ir ko mācīties un mācīties.

Kad šo rakstu, Tramps vēl ir prezidents un nevaru būt pilnīgi drošs, ka 20. janvārī tiesiski un mierīgi par prezidentu kļūs Baidens. Var notikt visādi – taisnība nereti izrādās tam, kuram klausa  zaldāti, lielgabali un raķetes. Vēl arī  ASV ir unikālas ar to, ka  tauta ir bruņota. Starp citu, mani amerikāņu draugi bieži prasa, ko nozīmē SAF, tad jokojoties atbildu: “Second Amendment Fondation.” Zinātāji sapratīs, ko tas nozīmē.

Tomēr pagājušās nedēļas notikumi pārkāpa ļoti būtisku robežšķirtni. Demokrātija var pastāvēt tikai tad, ja politiskā procesa dalībnieki spēlē pēc noteikumiem, no kuriem galvenais paredz, ka vēlēšanu zaudētājs atzīst vēlēšanu rezultātus, respektē tiesu lēmumus un labprātīgi, bez vardarbības nodod varu vēlēšanu uzvarētājam. Attieksmi var paust pulcējoties un demonstrējot, bet nedrīkst sliet karātavas un draudēt ar fizisku izrēķināšanos. Nedrīkst zvanīt amatpersonām un pavēlēt “atrast trūkstošās balsis”, kā darīja Tramps vēl nedēļas sākumā, zvanot Džordžijas štata vēlēšanu amatpersonām.

Turpmākajos gados turpināsim piedzīvot interesantus procesus. Būs daudz runu par vārda brīvību un likuma varu. Kā novilkt robežu, kad politiskā retorika pārvēršas melos, kūdīšanā un sazvērestības teoriju izplatīšanā? Domāju, ka notiks lielas pārmaiņas sociālo tīklu regulējumos. Galu galā – bez tvitera tāds Tramps vispār nebūtu iespējams. Tagad visi lielie sociālie tīkli viņu ir izbanojuši. Tam skaidrojums ir vienkāršs – viņi ir sapratuši, ka labāk to izdarīt pašiem, nevis gaidīt, kad atnāks Demokrātu kontrolēts Kongress, Senāts un Demokrātu prezidents un viņu biznesu sazāģēs gabalos, ko viņi, visticamāk, tāpat izdarīs. 1987. gadā prezidents Reigans atcēla tā saucamo “Fairness Doctrine”, kas plašsaziņas līdzekļiem uzlika par pienākumu objektīvi atspoguļot visu notikumos iesaistīto pušu viedoļus. Tas pavēra durvis tādiem polarizētiem ziņu kanāliem kā Fox News un CNN un veicināja sabiedrības šķelšanos un informatīvo burbuļu veidošanos vēl ilgi pirms sociālo tīklu rašanās.

Bet ar Trampa izbanošanu jau nekas nebeidzas – pasaule ir pilna ar minitrampiem. Mūsu pašu Gobzems bez sociālo tīklu sniegtajām iespējām nevarētu darīt to, ko viņš pēdējos gadus gluži sekmīgi dara. Facebook sākās kā koledžas studentu programma, kurā tie varēja apskatīt savu studiju biedru foto, un izauga par monstru, kurš ieceļ un gāž valstu vadītājus, liek cilvēkiem atteikties no vakcīnām vai ticēt, ka ASV vada pedofilu–sātanistu sekta.

Tajā pašā laikā biznesa vidē ASV valda spēcīga konkurence,  tā ir godīga un maz diskriminējoša attiecībā pret ārzemju piegādātājiem. Un tirgus ASV ir lielākais un bagātākais pasaulē. Tādēļ varu tikai aicināt Latvijas eksportējošos uzņēmumus turpināt strādāt ar ASV tirgu, jo tikai tā mēs varam celt labklājību Latvijā un risināt savas un valsts ekonomiskās problēmas.

Es vadu  www.saftehnika. com  Ziemeļamerikas filiāli un lielāko daļu laika pavadu Denverā, Kolorādo štatā, ASV.

Par SAF IoT bezvadu sensoriem Aranet lasiet šeit: www.aranet.com

Pārējos mana bloga ierakstus vari izlasīt  šeit: http://www.bergsblogo.com.

Ja lasītais patika, nekautrējies un padalies ar saviem draugiem!

4 Comments on “Karātavas nodevējiem”

 1. Paldies par rakstu, ļoti noder, lai salīdzinātu informāciju, un pie reizes pārbaudītu savu “ filtru” !
  Vēlos pie reizes sazināties ar Jums personīgi, kā tas būtu iespējams?

  Ac
  Kristaps Eglītis

  Patīk

 2. No raksta: “…atnāks demokrātu kontrolēts Kongress, Senāts un demokrātu prezidents un viņu biznesu sazāģēs gabalos, ko viņi, visticamāk, tāpat izdarīs.”
  Tātad, liegs cilvēkiem nodarboties ar uzņēmējdarbību, ja viņi ir republikāņi vai kā citādi nav demokrātu atbalstītāji? Tā būs vienpartejiska demokrātu diktatūra?

  Patīk

 3. tāds viedoklis, kā bloga ierakstā patiešām var rasties, ja skatās visu no TV pārraidēm. taču es personīgi atteicos no tām un meklēju internetā pilnas preses konferences un tieši ko Tramps saka. jā viņš nav diplomāts, bet nevarētu teikt, ka viņa atbalstītais virziens būtu nepareizs … un tagad tik ļoti cepties par vienu, principā miermīlīgu, ja neskaita dažus izgāztus logus, ieiešanu Kapitolijā, neko nezogot, nedemolējot, akciju, ko Tramps neteica, lai dara. viņš teica, lai iet pie Kapitolija un protestē. turklāt, kad iegāja Kapitolijā, viņš soc tīklos zibenīgi publicēja aicinājumu atbalstītājiem būt saprātīgiem un doties mājās, taču to visu lielie cenzori slāpēja nost, banojot … tai pat laikā pret Trampu vairāk kā 4 gadus (kopš viņš pieteicās sacīkstei par prezidenta amatu) zākāja, apsūdzēja. paņem jebkuru tēmu, piem., telefona sarunu ar Ukrainas jauno prezidentu – kas tur slikts, ka viņš aicina un novēl veiksmi vērst Ukrainas dzīvi tiesiskuma un godīguma virzienā, neatkarīgi no tā cik ietekmīgas personas būtu iesaistītas, lai veicas ar korupcijas izmeklēšanu un iztiesāšanu. par ko tur cepties??? man ļoti patīk doma, ka nebūtu korupcijas nekur pasaulē. bet te redz iesaistīts Bidena dēls …. lielos apmēros ….. nuuuu, jāizkaro impīčments ………………. nožēlojami … tie paši grautiņi visa gada garumā ar dedzināšanām, šaušanām, nāvēm ……….. tas viss nekas, par to neviens no jūsu puses pārstāvjiem negrib runāt …. demokrātu štatos pat policiju nelaida ielās – lai tik demolē, lai tik iet viena aiz ausīm pievilkta gadījuma (kur baltais policists arestē, padsmitkārtīgu melno krimināli, kurš no divu narkotiku iedarbības organismā vēlāk iet bojā…) iespaidā un demolē, Bidens nevienu vārdu neteica no sava pagraba … par koronu tāpat – Tramps aizliedz ielidot no Ķīnas, Nensija aicina visus uz ChinaTown, ņirgājas par Trampu, jo Tramps esot muļķis … tagad saka, ka Tramps esot bijis par lēnu kovid sakarā …….. par to pašu dezinfekcijas līdzekļa dzeršanu … apskaties tieši to, ko teica Tramps, nevis ko uzbūvēja CNN …. angļu valodu gan ir jāiemācās, lai nebūtu jādzīvo pasniegtajā realitātē, bet varētu mēģināt uztaustīt objektīvo realitāti… un par vēlēšanām – man ir zudusi jebkāda ticība vēlēšanām, jo esmu redzējis neskaitāmus gadījumus, kur parādīts kā balsojuši izsenis miruši cilvēki, dzīvnieki …. pat viena šāda gadījuma dēļ būtu jāpārskaita pilnīgi viss, abām pusēm klātesot, tikai tā varētu atgriezt ticību vēlēšanām … un pēc vēlēšanām tieši liberālie demokrāti (patiesībā kapitāli kreisie) bija tie, kas rosināja 2016. gadā izslēgt no sabiedrības, no apkalpošanas Trampa atbalstītājus …. savukārt Trampa atbalstītāji tik zemu nenolaižas pat tagad… lai veicas pašam taustīt patiesību, nevis baroties no pasniegtā!

  Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: