Jauni piloti un veci piloti

Šonedēļ cītīgi nodarbojos ar Colorado Drivers licence iegūšanu. Amerikā neatzīst citu valstu tiesības, tāpēc man viss ir jākārto no nulles, jo “International” tiesības ir derīgas tikai 60 dienas kopš iebraukšanas valstī. Tiesa, zinu cilvēkus, kas braukuši ar Latvijas tiesībām gadiem un bez problēmām, jo neesmu manījis, ka policija bieži pārbaudītu autobraucējus.

Man tomēr gribas Amerikas ID dokumentu, vismaz nebūs visur pase jānēsā līdzi. Arī apdrošināšana ir lētāka, ja ir vietējās tiesības. Piemēram, par moča apdrošināšanu uz gadu no manis noplēsa 1400USD.

Tiesības Amerikā iegūst elementāri. Tās var saņemt no 16 gadu vecuma. Lietot alkoholu un pīpēt marihuānu Kolorado var tikai no 21 gada vecuma, par ieroču iegādi un lietošanu man vēl jāveic pētījumi. Teorijas eksāmens – 25 jautājumi, drīkst pieļaut 5 kļūdas J. Ja ir interese – variet šeit papraktizēties:  http://driving-tests.org/colorado/colorado-permit-practice-test/

Braukšanas eksāmens ar auto – 10 minūtes izbraucienas pa mazām ieliņām, cena, ko prasa autoskola, ir 50 USD. Instruktore bija kundzīte virs 60, maza auguma, bet amerikāniski apaļa. Pēc nelielas pavizināšanās pa šķērsielām ap autoskolu, apmēram kā Rīgā, Bauskas ielas apkārtnē, Kethy saka: “You are OK, I can share the road with you.” Ar to arī eksāmens ir galā.

Ja gribētu tikai auto vadīšanas tiesības, visu varētu nokārtot 1 dienas laikā. Man process aizņem aptuveni nedēļu, jo gribu arī moča tiesības. Tas prasa iziet vienas dienas “Safe motocycle” teorijas un braukšanas kursu, kam galā eksāmeni. Cena – 175 USD. Man paveicās, jo uz kursiem bija brīva vieta šīs pašas nedēļas sestdienā. Moča pasākums bija mokošs, jo bija “Another beautiful Colorado day”, kas nozīmē saule, + 34 grādi. Iznāca pavadīt kādas 8 stundas klajā laukā, ķiverē, zābakos, ādas jakā. Brrr. Un visu laiku jābrauc figūras, vai jārāda ieinteresēta seja, klausoties pasniedzēja teorijas pauzēs. Viss tomēr beidzās labi – eksāmenu nolika visi 11, ieskaitot vienīgo mūsu kompānijas dāmu, kādu interjera dizaineri.

Abi instruktori – 65 gadus veci puikas nostiprināja manu pārliecību, ka Amerikā instruktēšana ir tāds pensionāru bizness.

Vai, kā reiz teica pazīstamais lidmašīnu pilots un instruktors Voldemārs: “Ir labi piloti un ir slikti piloti, ir jauni piloti un veci piloti, bet vecu un sliktu pilotu nav.”

Gatavošanās moču eksāmenam

2015-08-29 08.07.15

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: