Lasvegasa, déjà vu

2014. gadā Lasvegasā notikušas 22 103 konferences, kuras apmeklējuši 5,1 miljons delegātu. Ar sīkāku statistiku par Sin City sasniegumiem viesu piesaistes jomā variet iepazīties šeit: http://www.lvcva.com/stats-and-facts/

Arī es visu pagājušo nedēļu nodzīvoju Lasvegasā – piedalījos pirmajā izstādē Amerikā, kopš strādāju SAF Tehnikā. Izstāde saucas CTIA un tiek uzskatīta par vienu no svarīgākajām Ziemeļamerikas izstādēm, kur “zem viena jumta satiekas visa mobilo sakaru industrija”. Pasākuma mājas lapa ir šeit: http://www.ctia.org/ctia-show

Pirmās sajūtas, ielidojot Lasvegasā – “Déjà vu”, esmu šeit bijis jau neskaitāmas reizes. Vienā gadā uz Microsoft konferenci, citā gadā uz Hewlett Packard un vairākus pēdējos gadus uz Microstrategy konferencēm, kur mēs FMS laikā ņēmām izstādes vietiņu un mēģinājām pārdot savu mazo “Writeback Plugin” produktiņu. Teikšu uzreiz – bez kantora Amerikā mēģināt taisīt biznesu ir diezgan nereāli. Ja nu vienīgi, ja ir savi ļoti labi izplatītāji.

Labākā viesnīca uz Strip droši vien ir Encore vai Wynn. Bet kā teica meitene apģērbu veikalā Cosmopolitan hotelī – Wynn gan ir viena no labākajām viesnīcām, bet tur ir tāda “mellow” atmosfēra, ja gribi, kur ir “vibe”, jauni cilvēki un enerģija, tad paliec Cosmopolitan. Jāpiebilst, ka neviens apģērba gabals, vai tas būtu krekls, vai bikses, vai vestīte tajā veikalā nemaksāja lētāk par 200 dolāriem. Bet Cosmopolitan tiešām ir forša vieta – enerģiska mūzika, smalka dizaina interjers, stilīgi veikali un restorāni. Iesaku apmeklēt STK steikhousu: http://togrp.com/restaurant/stk-las-vegas/, viens no labākajiem Vegasas restorāniem, protams, arī cenas ir atbilstošas.

Dalība izstādē pati par sevi ir labs komandas saliedēšanas treniņš. Visiem ir laikā jāsapulcējas, stends jāsaliek un jānovāc. Stendā ir jāstrādā – jāvienojas par lomām, jāvāc kontakti, jāprezentē kompānija. Arī šis man ir tāds “déjà vu”. Latvijā un Baltijā IT un sakaru jomā izstādes ir praktiski nosprāgušas. Atceros, 90.-o gadu beigās, 2000. gadu sākumā aktīvi piedalījos Baltic IT&T, Infobaltā. Tie bija Fortech, Microlink laiki. Tagad esmu apmetis pilnu loku un atgriezies dzelžu biznesā, tikai šoreiz nevis tirgotāja, bet ražotāja statusā un – nevis Batijā, bet Amerikā. Starp citu, Amerikā strādāt pie ražotāja skaitās ļoti cienījami. Visi grib būt pie ražotāja. Iztādes nav izmirušas – ir lielās Visamerikas izstādes kā CTIA, un ir simtiem reģionālu izstāžu, veltītas noteiktai nozarei, noteiktiem produktiem. Un tas joprojām, arī interneta laikmetā, ir labākais veids, kā atrast klientus, iepazīties un pārdot.

Par CTIA izstādi – pirmais, kas pārsteidza, cik ātri un efektīvi tajā milzīgajā šķūnī viss tika atvests un aizvests. Redzams, ka izstādes organizēt šeit tiešām prot – viss notiek ātri, precīzi, un nekas nepazūd.

Otrais, kas pārsteidza – cik mobilā industrija pasaulē ir maza. Visas trīs dienas pie mums nāca dažādi ražotāji un teica apmēram šādus vārdus – “tajā un tajā produktā jūs lietojat mūsu antenas, pasveicini Māri.” Vai arī: “Jūs lietojat mūsu čipus, pasaki Ventam, ka pēc jaunā gada mums būs tāds super – duper izstrādājums, jums noteikti to vajag iepētīt.” Vai: “ Esmu bijis Rīgā, jūsu rūpnīcā, vai tiešām krievu laikā tajā jūsu rūpnīcā ražoja raķetes? Kādi trīs man teica kaut ko tādu kā: “Esmu pirmais SAF klients Amerikā, zinu visu jūsu vēsturi”. Un katrs pastāstīja kādu interesantu un pat pikantu stāstu.

Šādi mēs izskatījāmies atklāšanas dienā, man mute vaļā aiz brīnumiem.

2015-09-09 10.47.18

Mazliet jāatvelk elpa

2015-09-11 11.09.41

Citi piesaista uzmanību bāžot savus ķinķus akvārijā un laistot ar ūdeni (jo konkurentam turpat blakām ūdenī aparāts izbeidzas, teica Tonijs, Sunsighta CEO)

2015-09-11 12.42.29

Ar dievu, Vegasa – tā tā izskatās no lidostas! Gan jau drīz tiksimies!

2015-09-12 12.33.14

2 Comments on “Lasvegasa, déjà vu”

  1. Atbalsojums: Par robotiem un mākslīgo intelektu, kuri izglābs Latviju – bergsblogo

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: