Briesmīgais Helovīns.

Latviešu Vikipēdija informē, ka “Latvijā Helovīnu svētkiem nav sava vēsturiska un nacionāla pamatojuma un principā balstās uz bērnu vēlmi iegūt kādus saldumus”.

Denverā Helovīns gan ir liels, “vēsturiski un nacionāli” pamatots pasākums. Labs iemesls nolaist tvaiku un atraisīt spārnus fantāzijai.

Jau pirms vairākām nedēļām veikalos parādījās ķirbji, spoki un tā specifiskā Helovīnu smarža, kas manam degunam atgādināja latviešu piparkūkas un Ziemassvētkus. Tiku uzaicināts uz mājas ballīti, tāpēc gāju meklēt kostīmu, jo būtībā jau Helovīns tāds karnevāls vien ir. Denverā ir vismaz 10 veikali, kur var nopirkt masku balles tērpus. Devos iepirkties uz http://wizardschest.com/wordpress/. Divstāvīgā bode atrodas Cherry Creek, tas tāds Denveras biezo rajons, kaut kas līdzīgs Mežaparkam. Izvēle tur visplašākā – redzēju gan baltu un pūkainu truša kostīmu, gan briesmīgi pretīgu rozā šimpanzes tērpu. Nezin kāpēc nepameta sajūta, ka esmu redzējis tos arī kaut kādā sakarā Latvijā, bet tas nu tā. Cilvēku daudzums veikalā bija apmēram tāds kā Rīgā, kad Stokmanā ir “Trakās dienas”, t.i. kārtīga “tolkučka”, tik bieza, ka beigās izlēmu, ka mans moču tērps būs gana labs Amerikāņu ballītei.

Pasākums notika kādu 40 min (Amerikā viņi attālumu mēra minūtēs) attālumā no Denveras centra. Nolēmu izmēģināt sabiedrisko transportu – 6 mēnešu laikā vēl ne reizi to nebiju darījis. Denveras Light Rail ir pavisam jēdzīgs, ātrs tramvajs. Nākošā gada sākumā viņi palaidīs vēl dažas līnijas, un tad tas jau būs pavisam ērti. Tātad sapucējos, ieliku somā ciema kukuli – 1 litru Kolorādo burbona pudeli – un devos uz tramvaja pieturu. Internetā viņi lepni lielījās, ka biļešu automāti esot katrā pieturā un maksāt visur varot ar kredītkarti. Gribēju jau rakstīt, ka Amerikā skaidra nauda tikpat kā netiek lietota – praktiski visur tiek maksāts ar kartēm, bet tavu bēdu, tramvaja biļeti varēja nopirkt tikai par skaidru naudu, kuras man, saprotams, līdzi nebija. Tā nu patērēju kādu pusstundu, meklējot bankomātu, kuru beigās atradu benzīntankā “Cirkle K”. Lasīju Delfos, ka drīz Latvijā visus Statoilus tiešā tā arī saukšot. Tad nu šajā ziņā mēs Denverā esam Latviju apsteiguši, un Latvijā drīz parādīsies vēl viens amerikāņu brends.

Tā nu skaidrās naudas trūkums tikai nedaudz aizkavēja manu nokļūšanu uz notikuma vietu. Tramvajā pieturās iekāpa un izkāpa dažāda aizdomīga izskata subjekti – ar asiņainām sejām, ragiem un raganu cepurēm. Biļeti neviens nepārbaudīja, varēju mierīgi braukt pa zaķi. Piepilsētā lielākā daļa mājas tematiski izrotātas – ar raganām, zombijiem un izgrebtajiem ķirbjiem. Katrā otrajā mājā savs tusiņš. Pēc Amerikas sabiedriskā transporta piedzīvojuma esmu nokļuvis līdz viesmīlīgajiem saimniekiem. Māja izrotāta, arī saimnieku suņi pārģērbti par skorpioniem vai kaut ko tikpat atbaidošu. Savā moču tērpā jutos iederīgs starp raganām, laupītājiem un tamlīdzīgiem mošķiem. Viena no oriģinālākajām maskām bija puisim, kurš bija uzvilcis Adidas treniņtērpu – melno ar balto strīpu un ap kaklu aplicis zelta ķēdi. Tā nu man radās iespēja paspīdēt ar savām lingvistiskajām zināšanām un pamācīt dažus šai maskai piestāvošos vārdiņus un izteicienus. Jāatzīst, ka Kolorado burbons arī ir patīkams atklājums – dzēriens sildīja, reibināja, bet tādā patīkamā, garastāvokli uzlabojošā veidā. Garšoja pēc saldas, mīksti liesmojošas uguns, un, pats labākais – šodien nav nekādu paģiru!

Šādā tērpā jūtos ierasti

2015-10-31 21.31.13

Masku veikals Cherry Creek. Kaut kur pircēji paslēpušies, bet ticiet man, cilvēki bija daudz.

2015-11-01 19.17.20

Circle K mums te ir pa pilnam.

20110728__circle-k-2-photo~p1

1 Comments on “Briesmīgais Helovīns.”

  1. Es Ari dzivotu Amerika bet kino biletes gan 2 dienas atpakal bija $12,un tas nav tiesa ka banka ir vienkarsi atvert kontu ja tev nav SSN.Veikala manageri sanem videji $ 40-50 000 gada utt.

    Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: